Ev Kliması Neden Sökülür?

Ev Kliması Nasıl Sökülür 1

Ev Kliması Nasıl Sökülür

Ev kliması nasıl sökülür sorusu merak konusu olabilmektedir. Taşınma, cihaz arızası ya da farklı nedenlerle ev kliması sökümü gerekebilmektedir. Bu durum gerektiğinde öncelikle çalışır durumdaki klimanın gaz toplama işlemi yapılması gerekmektedir.

Gaz depolama işleminden sonra ince ve kalın boru tapaları kapatılmaktadır. Ardından elektrik enerjisinin kesilmesi gerekmektedir. Enerji akımından ayrıldıktan sonra klima cihazının bağlantı bölümünden ayrılması gerekmektedir. Daha sonra hafif hareketlerle kaldırılarak tesisatla ilişiği kesilerek klima söküm işlemi bitirilmektedir.

Evlerde kullanılan klimaların, taşınma nedeniyle veya farklı nedenlerle sökülmesi söz konusu olabilmektedir. Ev kliması nasıl sökülür? Sorusuna verilebilecek cevap zarar vermeden teknik detaylara dikkat edilerek şeklinde verilebilmektedir. Klima söküm işleminden önce cihaz en az 5 dakika çalıştırıldıktan sonra yani dış ünite çalışarak gaz toplanmaktadır.

Elektrik bağlantısının ayrılması ve dış bağlantı ve borulara dikkat edilerek klimanın yerinden ayrılması sağlanabilmektedir. Drenaj bağlantısı ve elektrik bağlantısının güvenle ayrılması büyük önem taşımaktadır. Klima iç ünitesi indirildikten sonra duvar bağlantısı da çıkarılarak işlem bitirilmektedir. Daha sonra dış ünite ve bakır boru özenle çıkarılmaktadır.

Tüm parçaların sarılarak zarar vermeden muhafaza edilmesi gerekmektedir. Klima ihtiyacı bulunanlar www.adabuz.com/ adresinden seçim yapabilmektedir. Seçilen klima siparişi oluşturularak firma güvencesiyle adrese teslim alınabilmektedir. İklimlendirme aracı olarak kullanılan klima aynı zamanda yüksek konfor ürünü olarak tanımlanabilmektedir.

 Ev Kliması Neden Sökülür?

Evlerde kullanılan klimaların, taşınma, yer değiştirme ya da farklı nedenlerle sökümü gerekebilmektedir. Böyle durumlarda uzman desteği alınması büyük kolaylık sağlamaktadır. Ev kliması nasıl sökülür? Meraklısı için özenle anlatılabilmektedir. Çalışır durumdaki klimanın öncelikle gaz toplama işlemi yapılmaktadır.

Klima gazı toplama işlemi çalışır durumdaki klimanın vakumlama sürecine geçişiyle başlamaktadır. İşlem sırasında ince boru önce kapatılmaktadır. İşlem bitirildikten sonra elektrik bağlantısı kesilerek klima bulunduğu yerden kaldırılarak çıkarılmaktadır. Dış ünite ve boruların özenle korunması büyük önem taşımaktadır.

 Klima Avantajları

İklimlendirme cihazı olarak bilinen klimalar hayatın her alanında kullanılabilmektedir. Kullanıcıya sayısız avantajlar sağlayan klima özellikleri arasında şıklık ve modern tasarımlar da göz doldurmaktadır. Klima ihtiyaçları 7/24 internet üzerinden sağlanabilmektedir. www.adabuz.com zaman sınırsız olarak çalışmaktadır.

İletişim kurularak hem teknik destek alınmakta hem de klima siparişi verilebilmektedir. Siparişler üretici ve tedarikçi firma güvencesiyle garantili olarak teslim edilmektedir. Adrese teslim edilerek kullanıma sunulan klima yüksek konfor ürünü olarak uzun yıllar kullanılabilmektedir. Avantajları arasında;

Kişiye özel iklimlendirme,

Kullanım kolaylığı ve konfor sunumu,

Uygun fiyat yüksek kalite,

Enerji tasarrufu özelliğiyle güvenli kullanım,

Uygun fiyat ve garanti ayrıcalıklar bulunmaktadır.

Klima siparişi oluşturulduktan sonra en güzel paketleme/sargılama sistemiyle gönderilmektedir. Uzaktan iletişim kurularak klima kurulumu sağlanabilmektedir. Adabuz ekibinden alınabilecek profesyonel destekle kusursuz kurulum sağlanabilmektedir. Ayrıca isteğe bağlı olarak profesyonel servis hizmeti alınabilmektedir.

 Klima Gazı Ne Demek?

Klima gazı, cihazın beklenen etkiyi sunabilmesini sağlayan bir teknoloji sistemi olarak tanınmaktadır. Ortam ısısını istenen seviyede tutabilmeye yarayan soğutucu gazlar bulunmaktadır. Üretim teknolojisi gereği ev türü olarak ifade edilen klima gazı VRS ya da VRF özelliklerde kullanılmaktadır.

Doğa dostu olarak geliştirilen son teknoloji ürünü klimalarda R32 gaz türü kullanılmaktadır. Ev kliması söküm işlemi gerektiğinde öncelikle gaz toplama işlemi yapılması gerekmektedir. Profesyonel ekip tarafından yapılması gereken klima sökümü kolaylıkla yapılabilmektedir.

Klima özelliklerini koruyabilmesi için tüm teknik detayların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Aksi halde klima gazı değişimi gerekebilmektedir. Bu da yüksek maliyet ve işçilik gerektirmektedir. Firma tarafından uzaktan günün her saati satın alım sonrası da teknik destek sunulmaktadır.

 

1 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 3 MB. You can upload: image. Drop file here

Canlı Destek