Klima Kaplama – Özel Tasarım Klimalar Leave a comment

Klima Kaplama

Hem ev tipi hem de endüstriyel tip olmak suretiyle birçok farklı tasarım üzerinden klimalar artık kaplanmaktadır. Bu durumun birçok farklı amaç altında ele alındığını söylemek mümkün. Üstelik hem dış kısımda hem de iç bölümde yer alan klimalar için kaplama işlemi yapılmaktadır.

Malzemesine ve amacına bağlı olarak klima kaplama işlemi yapılır. Özellikle de klimaları korumak ve aynı zamanda güzel bir görüntü elde edebilmek amaçlı ön plana çıktığını söylemek gerekir. Klimanın boyutları ve tasarımına bağlı olarak farklı şekiller üzerinden birçok değişik kaplama çeşitleri bulunmaktadır.

Bu konuda kurumsal hizmet çatısı altında en iyi hizmeti elde edebilmek adına site üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Böylece özel kaplama ile birlikte klimalarınızı sağlıklı bir şekilde kullanma şansı elde etmeniz mümkün.

 Klima Dış Ünite Kaplama

Klimanın tasarımına bağlı olarak birçok farklı yapı altında kaplama gerçekleşmektedir. Bunlar içerisinde örneğin çelik konstrüksiyon modelleri, binaların dış tarafına yerleştirilen klimalar için özel olarak öne çıkar. Aynı zamanda farklı şekiller ve biçimler ile birlikte klima kaplama ürünü güzel bir görüntü oluşturur.

Klimanın dış taraftan meydana getirdiği görüntü ortadan kalkar. Aynı zamanda klimaların her türlü darbe ve dış unsurlara karşı korunmasına da olarak vermektedir. Tabii klimaların düşmesine engel teşkil etmek amaçlı yine önemli yer taşır.

 Klima İç Ünite Kaplama

Özellikle split klima tarzı çeşitleri için günümüzde iç ünite kaplama modelleri kullanılmaktadır. Bunlar ise daha çok kumaş malzeme yapısı üzerinden öne çıkar. Klimanın üst ön ve yan kısımları dikkatli bir şekilde özel kumaş tasarımına sahip kaplama ile hazır hale getirilir.

Bu durum hem klimayı en iyi şekilde koruma imkanı verirken hem de oldukça güzel bir görüntü elde edilmesine olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra özel kumaş tasarımları ile ev tipi klimalarda yine buna uygun şekilde kaplanmaktadır. Bu doğrultuda birçok farklı tasarım ve model yapısı altında klimalara uygun şekilde kaplama modelleri değerlendirilir.

 Klima Motoru Kaplama

Daha çok kafes tipi kaplama seçeneği olarak klima motoru kaplama ürünleri öne çıkmaktadır. Binaların dış kısmına yerleştirilen klimalar için özel olarak hazırlanır. Aynı zamanda kafes tipi olması ile beraber farklı desenler üzerinden de güzel bir görüntü elde edilmektedir.

 Klimalar Neden Kaplanır?

Dış ve iç kısımda kullanımına bağlı olarak farklı amaçlar altında klimalar kaplanır. Bu bağlamda örneğin iç kısımdan ele alındığında özellikle de klimalarının boyasının korunması amaçlı değerlendirildiğini söylemek mümkün. Aynı zamanda farklı desenler ve tasarımlar ile oldukça güzel bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Dış kısımdaki klimalar söz konusu olduğunda ise darbeleri ve diğer unsurlara karşı korumak amaçlı öne çıkar. Çelik konstrüksiyon tasarım altında ele alınmak suretiyle kaplama işlemi gerçekleşmektedir. Yapılan bu kaplama ile birlikte güzel bir görüntü ortaya çıkarılır. Bu şekilde farklı amaçlar altında ele almak suretiyle tüm klimalar için özel kaplama işlemi yapıldığını söylemek mümkündür.

 Klima Kaplama Türleri

Klimaların tasarımları ile beraber kişisel isteklere bağlı olarak birçok farklı kaplama türü bulunmaktadır. Bunlar içerisinde çelik konstrüksiyon ile birlikte kumaş tasarımları çok fazla değerlendirilmektedir. Aynı zamanda toz tutmayan kılıf tasarımları da yine bu konuda çok fazla öne çıkar. Bölme tasarımları üzerinden yine kaplama çeşitleri, özellikle klimanın havasını yönlendirme noktasında değerlendirilmektedir.

Parça bazlı örneğin bilgisayar klima kaplama kısımları da bulunduğunu söylemek mümkün. Diğer yandan yine dekoratif tasarıma sahip özel malzeme yapısı ile hazırlanmış seçenekler olduğunu eklemek gerekir. Bu dekoratif tasarımlar daha çok split tarzı klimalar için ön plana çıkmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 3 MB. You can upload: image. Drop file here

Canlı Destek