Adabuz İle Ücretsiz Keşif İmkânı

Klima Seçimi Nasıl Yapılır Leave a comment

Klima Seçimi Nasıl Yapılır

Klimalar, günlük hayatın en önemli ihtiyaçlarının başında gelmektedir. Yaz kış fark etmeksizin, mekanların doğru ısı ayarı, ortamın hava kalitesi gibi etmenler, sürdürülebilir, kaliteli bir yaşam için olmazsa olmaz etkenlerdir. Bu sebeple klima seçiminin doğru yapılması oldukça önemlidir.

 Klima Çeşitleri Nelerdir?

Klimalar, işlevleri aynı ancak kullanım alanları açısından farklılık göstermektedir. Bu doğrultuda klima çeşitleri;

Duvar Tipi Klimalar: Hem iç hem de dış ünitede olmak üzere 2 ekipmandan oluşur. Genellikle ev tipi klima olarak bilinmekle birlikte ofis tipi işletmeler için de uygundur.

Multi Klimalar: Tek bir dış üniteye bağlı birden fazla iç üniteden oluşan klima çeşididir. Toplu klima ihtiyaçlarında fiziksel olarak diğer klimalara göre daha az yer kaplar.

Profesyonel Seri Klimalar: Bu klima çeşidi, klimalar arasındaki en yüksek hacimli klimalardır. Çok büyük alanlar için (düğün salonu, toplantı salonları gibi) oldukça uygundur.

VRF Klimalar: Sinemalar, hastaneler, restoranlar gibi geniş ölçekli yapıların ısı sistemleri için kullanılmaktadır.

 Klima Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Klima seçerken dikkat edilmesi gereken birçok önemli husus bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri şu şekildedir.

Öncelikle klimanın hangi mekânda kullanılmak istendiği belirlenmelidir. Ev tipi ya da ofis tipi klima özellikleri detaylıca araştırılmalıdır.

Klima takılacak olan odanın konumu, klima seçilirken dikkat edilmesi gereken özelliklerden bir diğeridir.

Klima seçimi, kaliteli ve güvenilir firmalardan yapılmalıdır.

Klima özellikleri içerisinde hava temizleme fonksiyonu, kolaylıkla ayarlanabilir ısı ayarı gibi birçok etkin faktörün olmasına dikkat edilmelidir.

Klima seçerken işin uzmanları ile fikir birliği içerisinde olmak önemli bir diğer husustur.

Klima, temel ihtiyaçlara göre belirlenmeli, kullanılmayacak özelliklerden arınmış, tamamen tüketicinin ihtiyacına yönelik modellere öncelik verilmelidir.

 Doğru Klima Seçimi Nasıl Yapılır?

Klima seçimi yapmak, hayatta verilecek en önemli kararlardan biridir. Yaşam alanlarına direk olarak misafir ettiğimiz klimaların hem uzun ömürlü hem de ortama uygun olması gerekir. Klima seçimi nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak uzman görüşleriyle desteklenen adımlar şu şekildedir:

Sadece klima kullanılacak odanın değil, evin tüm cephesi, tüm odaları ve metrekare hesabı yapılmalıdır.

Klimanın kullanılacağı alanlar için de detaylı bir cephe ve metrekare bazında alan bilgisi detaylıca ölçeklendirilmelidir.

Klimanın kullanılacağı yaşam alanında ortalama kaç kişi olacağının bilgisi, doğru klima seçimi için önem arz etmektedir.

Ortamda bulunan farklı ısı kaynakları da klima sıcaklığını etkileyeceği için bu detay da atlanmamalıdır.

Bireysel zevklerle birlikte doğru klimanın doğru alanda kullanılması hususunda bir uzman desteği alınmalıdır. Adabuz, ücretsiz görüntülü keşif hizmeti ile doğru klima seçimi rahatlıkla yapılmaktadır.

 Adabuz İle Ücretsiz Keşif İmkânı

Adabuz alt yapısı ile hazırlanan ücretsiz keşif desteği, klima almak isteyen ama karar veremeyen kullanıcılar için mükemmel bir hizmet sunmaktadır. İnternet sitesi üzerinden yer alan sistemde; görüşme tarihi ve saati kullanıcı tarafından belirlenerek randevu oluşturulmaktadır. Ücretsiz olarak tasarlanan bu hizmet ile;

Klima seçimi nasıl yapılır sorusunun cevabı, uzmanlar tarafından rahatlıkla belirlenmektedir.

Yalnızca bir kere yapılacak olan klima alışverişi, sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde halledilir.

Kullanıcıların aklında; ‘bu klima evime uyacak mı?’ endişe bulunmaz.

Tüm keşif hizmetleri, kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunulur.

 Doğru Klima İle Mevsimi Siz Belirleyin

Nokta atışı çözümleri ve bütçe dostu fiyat desteği ile tüketicinin yanında olan Adabuz, her daim yüksek standartları belirleyen firma olmuştur. Bu sebeple, tüm kullanıcılarına en doğru ve kaliteli hizmeti vermek için ücretsiz keşiflerden ulaşılabilir canlı hizmetlere kadar birçok seçenek sunmaktadır. Doğru klima seçimi ile mevsimler fark etmeksizin doğru ısıda ve huzurda kalmak mümkündür.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 3 MB. You can upload: image. Drop file here

Canlı Destek