klima montajı nasıl yapılır

Klima Montajı Nasıl Yapılır Leave a comment

Klima Montajı Nasıl Yapılır

Klima montajı yapılmadan önce yer belirlemesi yapılması gerekmektedir. Yaygın kullanılan klimalar iç ve dış ünite olarak iki bölümden oluşmaktadır. Bu nedenle alan ölçüsü, kurulum yeri özellikleri özenle belirlenerek beklenen verimlilik sağlanabilmektedir.

Klima montajı yapabilecek uzmanın yeterli donanıma sahip olması büyük önem taşımaktadır. Klima borusunun bakır olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bakır boru hem soğutma gereksinimini en aza indirmektedir. Ayrıca yüksek basınç ortamlarına karşı direnç gösterebilmektedir.

 Klima Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüksek konforlu bir iklimlendirme aracı olarak kullanılan klimalardan beklenen verimlilik sağlanabilmektedir. Bunun için kurulum yerinin ve montajının doğru yapılması gerekmektedir. Klima montajı nasıl yapılır? Sorusunun cevabı en kolay şekilde profesyonel tarafından kurulum yapılması gerekli olabilmektedir.

Klima kurulumu yapılacak in çocuk odası ve çalışma alanlarını olumsuz etkilememesine özen gösterilmesi gerekmektedir. İç ünite kurulum alan özellikleri ve dış ünite özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Dış ünite genel olarak duvara monte edilmektedir. Duvar uygun olmayıp yer montajı gerektiğinde ise ayrı özen gerekmektedir.

Klima montajı yapılırken kullanılan boru çok önemli görülmektedir. Doğru seçim bakır boru olarak ifade edilmektedir. Bakır yapısı gereği korozyona uğramamaktadır. Ayrıca bakır boru ısı kaybını önlemekte ve dış etkenlere karşı yüksek dayanım göstermektedir. Klima montajında;

Öncelikle iç ünitenin yanıcı ve uçucu materyallere yakın olmamasına,

Temizlik, servis, bakım ihtiyaçlarına cevap verebilmesi amacıyla uygun yüksekliğe kurulmasına,

Pencere açılımını etkilememesi, yatak odası, çocuk odasına direk üfleme yapmamasına özen gösterilmesi,

Dış ünite kurulum yerinin içeri kirli hava taşımama özelliğine,

Komşuya zarar verecek açının hesaplanarak gaz ve sıcak hava rahatsızlığının önüne geçilmesine,

Dış ünite askı düzeneğinin klima ağırlığının 5 katından fazlasını taşıyabilecek kapasitede olmasına,

Duvara montaj uygun olmadığında dış ünitenin mutlaka bir platform üzerine yerleştirilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir.

 Klima Kullanımında Enerji Tasarrufu

Klima montajında dikkat edilmesi gereken detaylar büyük önem taşımaktadır. Klima montajı nasıl yapılır? Sorusunun cevabı merak edenlere kolaylıkla verilebilmektedir. Klima montajı teknik değerlendirme sonucunda uzman tarafından yapılmaktadır.

Doğru kurulum yeri ve montajı yapılan klimalardan uzun yıllar yüksek verimlilik sağlanabilmektedir. Ayrıca enerji tasarrufu ve yüksek konforundan da yararlanılabilmektedir. Klima satın almak isteyenler zaman sınırsız olarak www.adabuz.com/ adresini ziyaret ederek seçim yapabilmektedir.

Seçilen klima için sipariş oluşturularak adrese teslim alınması sağlanabilmektedir. Adrese teslim edilen klima montajı için görüntülü sistemle profesyonel destek alınabilmektedir. Ayrıca alanında uzmanlaşarak sektör deneyimi bulunanlar tarafından da montaj işlemi yapılabilmektedir. Klima kurulum adımlarının doğruluğu yüksek verimlilik ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.

 Klima Montajı Fiyatları

Klima montajı, genel olarak üretici firma tarafından profesyonel ekip tarafından yapılmaktadır. Ancak taşınma, yer değiştirme nedenleriyle söküm gerektiğinde de uzman desteği alınması gerekmektedir.

Klima montajının elektrik bağlantısı ve boru bağlantılarının tamam olduğundan emin olunması istenmektedir. Tüm detaylardan emin olunduktan sonra ise deneme amaçlı çalıştırılmaktadır. Klima montajı kusursuz olduğundan emin olarak kullanıma sunulmaktadır.

 Klima Nasıl Tedarik Edilir?

İhtiyaç sahipleri kolaylıkla klima tedariki yapabilmektedir. Klima satın almak isteyenler günün her saati bulunduğu yerden iletişim kurarak sipariş verebilmektedir. Seçim yapılabilecek ilk adres www.adabuz.com/ olarak çalışmaktadır. İnternet erişimi sağlanarak kredi kartına taksit ve güvenli ödeme yöntemiyle klima tedariki yapılabilmektedir.

Ürünü müşterinin ayağına getirerek güvenle hizmet sunmaktadır. Uzmanlar tarafından iç-dış ünite özelliklerine, bakır boru kullanımına özen gösterilmesi önerilmektedir. Klima bağlantısı, kurulum yeri de enerji tasarrufu bakımından özen gerektirmektedir. Teknik özellikler ve kurulum detaylarına dikkat ederek montajı yapılan klima uzun yıllar kullanıcıya konfor sunabilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 3 MB. You can upload: image. Drop file here

Canlı Destek